0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Filipçe: Është e qartë se pa vaksinë nuk do të mund të funksionojmë normalisht

Nuk ka asnjë argument pse qytetarët të mos vaksinohen, kjo është mënyra e vetme për të arritur imunitetin kolektiv dhe për t’u mbrojtur. Rreziku për t’u prekur nga Kovid-19 është shumë i lartë. Tani në muajt e vjeshtës, faktorët e rrezikut do të rriten në mënyrë plotësuese, njerëzit do mbyllen përsëri brenda, prandaj unë u bëj thirrje qytetarëve që ta marrin këtë çështje shumë seriozisht, ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle