0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Filipçe: Bota po ecën në drejtim të normalizimit të plotë të jetës së njerëzve të vaksinuar

Fakti që Bashkimi Evropian ka marrë një vendim që është në favor të politikës sonë, e cila është që të kemi sa më shumë qytetarë të vaksinuar. Sepse me ato certifikata vaksinimi nuk ka kufizime, nuk kërkohen teste PCR, nuk kërkohet karantinë dhe kjo është dëshmi se praktikisht e gjithë bota po lëviz në atë drejtim, për të normalizuar plotësisht jetën dhe lëvizjen e njerëzve që janë vaksinuar dhe ne jemi padyshim të vetëdijshëm se ky është shpëtimi i vetëm për t'u kthyer në jetën normale, deklaroi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, duke komentuar vendimin e BE -së për ta vënë Maqedoninë e Veriut në “listën e kuqe” të vendeve në Evropë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle