0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Filipçe: Biseduam me përfaqësuesit e “Merk” për ilaçin e ri antivirus

- Biseduam me përfaqësuesit e kompanisë "Merk" për ilaçin e ri antivirus. Ai është ilaç antivirus me të cilin kompania më shumë ka përparuar me studimet, të cilat në praktikë kanë përfunduar. përveç kësaj, edhe kompania "Fajzer" zhvillon ilaç të tillë antivirusal. Bëhet fjalë për ilaçe të cilat assesi nuk e ndryshojnë vaksinën, por mund të jepen pas diagnostikimit të sëmundjes me indikacion adekuat dhe të cilët ende nuk janë miratuar, theksoi sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle