0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Filipçe: Besoj se mjekët e pensionuar do të duan të angazhohen në edukimin e më të rinjve

Gjatë periudhës së kaluar prej tre viteve i kemi punësuar rreth tetë mijë njerëz në sistemin shëndetësor, në kohë të caktuar dhe të pacaktuar, mjekë dhe infermierë. Gjithmonë ka financa edhe për punësime dhe për rritjen e pagave të mjekëve specialistë të cilët tani praktikisht janë dyfishuar, por duhet pasur në mendje se mjek nuk bëhesh brenda natës, deklaroi sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle