Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Fila: Me shumicë prej 60 anëtarësh të SNS dhe SPS nuk nevojiten zgjedhje të parakohshme në Beograd

Kandidati për kryetar të Beogradit i Partisë Socialiste të Serbisë (SPS), avokati Toma Fila sot deklaroi se zgjedhjet e parakohshme duhet të shpallen zgjedhje vetëm nëse qeveria  e re ri e udhëhequr nga koalicioni SNS-SPS nuk ka më shumë se 56 këshilltarë në asamblenë e qytetit që numëron 110 këshilltarë, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle