Biznes SQBiznes.portal SQ

“Fiç rejting”: Çmimet e larta të benzinës krijojnë presion tek kompanitë evropiane për furnizim

Çmimet rekorde të larta të gazit krijojnë presion mbi shumë kompani evropiane, përfshirë edhe furnizuesit e pa-integruar të energjisë, prodhuesit e plehrave dhe kompanitë për konsum të gjerë, njoftoi sot “Fiç rejting”. Kompanitë më të vogla janë nën ndikim më të madh, derisa kompanitë më të mëdha me veprimtari të llojllojshme janë në pozicion më të mirë dhe më lehtë do të zbusin ndikimin e rritjes së çmimit të gazit, tregon “Fiç rejting”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle