Ballkan SQBallkan.portal SQ

Fiala për Samitin në Tiranë: Afrimi i suksesshëm i vendeve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri çek Petër Fiala sot, para se të shkonte në samitin Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor në Tiranë, vlerësoi se afrimi i BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor ka sukses. Ai gjithashtu vlerësoi se fakti që takimi do të mbahet për herë të parë në rajon është një sinjal mbështetjeje për partnerët shumë të afërt të BE-së.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle