0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Festohet 8 Dhjetori – Shën Klimenti i Ohrit

- Në vend sot me një varg ngjarjesh shënohet 8 Dhjetori - Dita e Shën Klimentit të Ohrit. Para përmendores së Shën Klimentit të Ohrit para Bibliotekës Nacionale Universitare në Shkup, një delegacion i Kuvendit dhe i Qeverisë do të vendosë lule, ndërsa në Kuvend do të ndahet shpërblimi shtetëror "Shën Klimenti i Ohrit".

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle