0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

FEG: Mbyllja e RT-së dhe Sputnik në BE nuk është strategjia më e mirë kundër dezinformimit

Pasi Bashkimi Evropian dje paralajmëroi se mediave të mbështetura nga qeveria ruse do t'u ndalohet transmetimi në tokën evropiane, Federata evropiane e gazetarëve (FEG) paralajmëroi se kjo mund të kundërproduktive, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle