Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

FDA me paralajmërim për efekte të padëshiruara të vaksinës J&J kundër Kovid-19

Administrata për ushqim dhe ilaçe e SHBA-së (FDA) publikoi paralajmërim të ri për vaksinat kundër Kovid-19 të Xhonson dhe Xhonson (J&J), duke theksuar se të dhënat sugjerojnë se ekziston rrezik i rritur nga zhvillimi i çrregullimit të rallë neurologjik gjashtë javë pas vaksinimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle