Botë SQBotë.Portal SQ

FDA e ka miratuar dozën përforcuese të Fajzer/Biontek për fëmijët nga 12 vjeç e lart

Administrata amerikane e ushqimit dhe barnave (FDA) e ka zgjeruar autorizimin për përdorim urgjent të vaksinës Fajzer/Biontek kundër Kovid-19 për të përfshirë fëmijët e moshës 12 vjeç e lart.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle