Evropë SQEvropë.Portal SQ

Fasman prezantoi plan për fillim të sigurt të vitit të ri shkollor në Austri

Ministri austriak i Arsimit Hajnc Fasman sot e prezantoi planin për fillim të sigurt të vitit të ri shkollor pavarësisht pandemisë me Kovid-19. Strategjia përfshin "sistem për paralajmërimi të hershëm", strategji të zgjeruar për testim, vaksinim dhe blerje të pastruesve të ajrit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle