0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

FAO: Çmime të larta rekorde të ushqimit në vitin 2021

- Çmimet botërore  të ushqimit u rritën për 28 për qind në vitin 2021  - nivel më i lartë në 10 vitet e fundit, ndërsa shpresat për kthim të kushteve më stabile të tregut  këtë vit janë të vogla. Këtë sot e kumtoi Organizata e KB-së për ushqim dhe bujqësi (FAO).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle