Ballkan SQBallkan.portal SQ

Falënderim nga SHBA-ja për Kosovën për pranimin e grupit të rrezikuar të afganëve

Sekretari shtetëror amerikan Entoni Blinken sot në bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, e falënderoi Kosovën për "marrëveshjen e hershme dhe  bujare për qëndrimin e përkohshëm të personave të rrezikuar nga Afganistani", kumtuan nga Departamenti i shtetit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle