Botë SQBotë.Portal SQ

Fakte për Çmimin Nobel për Paqe

Çmimi Nobel për Paqe u ndahet individëve apo organizatave që kanë “kontribuar më së shumti ose janë angazhuar më së shumti për vëllazërinë e kombeve, për shpërbërjen ose reduktimin e ushtrive të përhershme, si dhe për sjelljen dhe promovimin e konferencave të paqes”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle