Botë SQBotë.Portal SQ

“Fajzer” thotë se doza shtesë e tyre kundër Kovidit siguron mbrojtje nga Omikroni

Kompania amerikane Fajuer dhe partneri i saj gjerman Biontek komunikuan se regjimi me tre doza i vaksinës së tyre ka arritur të neutralizojë variantin e ri Omikron gjatë një testi laboratorik. Fajzer/Biontek komunikuan gjithashtu se ata mund të prodhonin një vaksinë kundër Omikronit në mars të vitit 2022, nëse ishte e nevojshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle