Evropë SQEvropë.Portal SQ

Fajnenshël Tajms: BE-ja është e shqetësuar për vëllimin e rritur të tregtisë së Turqisë me Rusinë

 Vendet e Bashkimit Evropian janë gjithnjë e më të shqetësuara për rritjen e vëllimit të tregtisë së Turqisë me Rusinë dhe mundësinë që ajo të shërbejë si zëvendësim për importet dhe eksportet e Moskës me vendet e tjera evropiane, shkruan Financial Times, duke cituar dy përfaqësues të BE-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle