0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Fabrika për përpunimin e mbeturinave në Negotinë është projekt krejtësisht evropian dhe i pastër ekologjikisht, porositi Zaev

Projekti i “Zona enerxhi sollushën”, për hapjen e fabrikës për përpunimin e mbeturinave, në territorin e Komunës së Negotinës, gjegjësisht në afërsi të termocentralit në afërsi të Negotinës, me përgjegjësi pohoj se është projekt i pastër evropian dhe ekologjik, deklaroi kryeministri Zoran Zaev duke iu përgjigjur pyetjes së deputetit të shtruar nga Zllatko Penkov nga VMRO-DPMNE.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle