0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Evakuohen më shumë objekte në qendër të Shkupit

Disa objekte në mesin e së cilave edhe objekti ku janë vendosur Agjencia e Lajmeve MIA, Sekretariati për Çështje Evropiane, Komisioni Shtetëror për Antikorrupsion, Policia financiare, Inspektorati për Mjedis Jetësor, sonte janë evakuuar. Të punësuarve u është thënë menjëherë të dalin nga objektet.

Shkup, 30 nëntor 2021 (MIA) – Disa objekte në mesin e së cilave edhe objekti ku janë vendosur Agjencia e Lajmeve MIA, Sekretariati për Çështje Evropiane, Komisioni Shtetëror për Antikorrupsion, Policia financiare, Inspektorati për Mjedis Jetësor, sonte janë evakuuar. Të punësuarve u është thënë menjëherë të dalin nga objektet.

Janë zbrazur edhe objektet e operatorit A1, të MPJ-së dhe objekteve përreth në qendër të Shkupit. Policia nuk lejon lëvizjen e njerëzve dhe automjeteve në drejtim të Qendrës Tregtare Mavrovasja, Teatrit Popullor të Maqedonisë dhe RTVM-së, ndërsa janë bllokuar edhe rrugët dhe udhëkryqet përreth. Është vërejtur prani e shtuar e policisë dhe automjeteve të policisë.Tani për tani nuk ka informacione zyrtare për atë se çfarë po ndodhë. Sipas informacioneve të pakonfirmuara, bëhet fjalë për alarm për eksploziv të vendosur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle