Ballkan SQBallkan.portal SQ

Eurostat: Shqipëria e fundit në Ecropë për sa i përket të ardhurave dhe konsumit për kokë banori

Me 32 për qind të mesatares evropiane, Shqipëria mbetet e fundit në Evropë sa i përket të ardhurave për kokë banori për vitin 2021, sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Eurostat (të dhënat nuk përfshijnë Kosovën), transmeton agjencia Ballkan Ueb.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle