Evropë SQEvropë.Portal SQ

Eurostat: Është rritur numri i punësimeve në BE dhe eurozonë në tremujorin e dytë

– Punësimet në Bashkimin Evropian dhe eurozonë janë intensifikuar në tremujorin e dytë, treguan vlerësimet e reja të Eurostatit sot, që i reflekton përpjekjet e kompanive që ta ruajnë hapin me kërkesën e fuqishme pas masave për zbutjen e pandemisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle