Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Eurokomisioni propozon rritje të Fondit për rikuperim dhe kohezion për 3,4 miliardë euro

Komisioni evropian sot kumtoi se ka propozuar për 3,4 miliardë euro të rritet Fondi për rikuperim dhe kohezion (REACT-EU), ndërkaq me qëllim që të mbështeten vendet-anëtare në pranimin e refugjatëve nga lufta në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle