Evropë SQEvropë.Portal SQ

Eurokomisarja për energjetikë: BE-ja ka mjaftueshëm gaz për dimër, nevojiten reforma në tregun e gazit

Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë mjaftueshëm gaz që ta kalojnë dimrin, por rritja e çmimeve e tregon nevojën shpejtë të transferohen në burime të rinovueshme dhe të reformohet tregu i gazit në Union, ka deklaruar eurokomisarja për energjetikë, Kadri Simson.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle