Evropë SQEvropë.Portal SQ

Eurokomisarja kërkon nga BE-ja dhe SHBA-ja të shmangin garën për subvencionimin e prodhimit të çipave

 SHBA-ja dhe Bashkimi Evropian duhet të shmangin garën për subvencionimin e prodhuesve të gjysmëpërçuesve, sepse përshpejtojnë ta mbështesin këtë prodhim për shkak të mungesës globale të çipave, deklaroi sot eurokomisarja për konkurrencë Margret Vestager.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle