0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Eskobar: SHBA-ja shpreson se Shkupi dhe Tirana do t’i fillojnë negociatat me BE-në këtë vit

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështje evropiane dhe e euroaziatike, Gabriel Eksobar në takim onllajn me mediumet bullgare deklaroi se SHBA-ja shpreson që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i fillojnë negociatat me BE-në për anëtarësim gjatë këtij viti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle