0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Eskobar: Politika amerikane drejtë Ballkanit Perëndimor me një fjalë është eurointegrim

- Politika amerikane është ngushtë e harmonizuar me partnerët evropianë për atë se çka duhet të bëhet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Thënë me një fjalë - ky është eurointegrim. Politika amerikane është e drejtuar drejtë mbështetjes së politikës evropiane të ridrejtimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor drejtë shoqërisë së vendeve perëndimore demokratike. Pikë. Kjo është politika jonë dhe gjithë tjetra është vetëm qasje taktike se si të bëhet ajo, deklaroi zëvendës-ndihmësi i sekretarit amerikan për çështje evropiane dhe euroaziatike, Gabriel Eskobar, në video bisedën me drejtorin rajonalë të "Ekonomist" për Evropë, Xhoan Hoej, në kuadër të Samitit për Ballkanin Perëndimor të "Ekonomist", së mbahet në format hibrid sot në Shkup.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle