0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Eskobar: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria t’i fillojnë bisedimet me BE-në para fundit të këtij viti

- Porosia më e fuqishme të cilën BE-ja tani mund ta dërgojë është të fillojë bisedime për anëtarësim në BE të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë para fundit të këtij viti kalendarik, deklaroi sot Gabriel Eskobar, zëvendëssekretar shtetëror për Çështje Evropiane dhe Auroaziatike të SHBA-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle