Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Eskobar ekskluzivisht për Top çenëll: Sulmet e Berishës ndaj ambasadores Kim janë sulme ndaj presidentit Bajden

Pas akuzave dhe ofendimeve, vazhdimisht të shprehura nga Sali Berisha dhe aleatët e tij, për ambasadoren amerikane në Tiranë, Juri Kim, të cilën e quajnë guvernatore që përzihet në punët e brendshme të Shqipërisë, në pyetjen e Top çenëll drejtuar Departamentit të shtetit, nëse kjo është qasja personale e Kimit ndaj Berishës, ekskluzivisht është përgjigjur Gabriel Eskobar, zëvendësndihmës sekretar shtetëror i SHBA-së dhe përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle