0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Eskobar: Dialogun Prishtinë-Beograd e udhëheq BE-ja me mbështetje të SHBA-së

Çështja midis Kosovës dhe Serbisë po trajtohet me dialog të cilin e udhëheq BE-ja, ndërsa e mbështet SHBA-ja dhe Uashingtoni tërësisht i konfirmon qëllimet e këtij dialogu, deklaroi zëvendës-ndihmës sekretari amerikan për çështjet evropiane dhe euroaziatike Gabriel Eskobar, në një video bisedë në kuadër të Samitit për Ballkanit Perëndimor të “Ekonomist” që mbahet në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle