Ballkan SQBallkan.portal SQ

Eskobar dhe Lajçak prej sot në vizitë zyrtare në Kosovë

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Gabriel Eskobar dhe ndërmjetësi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pritet të mbërrijnë sot në Prishtinë në përpjekje për t'i dhënë një shtysë të re dialogut Kosovë-Serbi për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve ndërmjet dy vendeve, njofto korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle