Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Është ulur numri i të vdekurve dhe të infektuarve me Kovid-19 në Greqi

- Në periudhën 1-7 gusht 2022, numri i vdekjeve nga Kovid-19 është ulur për 18 për qind dhe numri i të infektuarve në Greqi është ulur për 19 për qind, sipas raportit javor të Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik për situatën me pandeminë në vend, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle