0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Është ulur numri i rasteve të reja, të shëruarve dhe të vdekurve nga Kovid-19

Në periudhën prej 22 gushtit deri më 28 gusht janë testuar gjithsej 5.815 materiale në laboratoret në të cilat bëhet testimi molekular dhe testimi antigjen për prani të SARS-CoV-2, me ulje prej 15,3 për qind në krahasim me javën paraprake. Janë regjistruar 1.763 raste të reja pozitive nga 34 qytete në vend, me ulje prej 34,3 për qind në raport me javën e kaluar. Përqindja e pozitivitetit ka lëvizur me 17,8 për qind deri 33,6 për qind, mesatarisht 27,9 për qind, ceket në raportin javor të Institutit për shëndet publik.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle