0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

ESHS: Në vijim janë harmonizimet teknike, regjistrohen më shumë se 200.000 qytetarë për katër ditë

Regjistrimi i popullsisë, amvisërive dhe banesave, i cili filloi të zbatohet në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut nga 5 shtatori  zhvillohet me mbështetje dhe interesim të madh nga qytetarët. Vërtetim për atë është shifra e madhe e qytetarëve të regjistruar. Vetëm në katër ditët e para me regjistrimin janë përfshirë më shumë se 200.000 qytetarë, informojnë nga Enti Shtetëror për Statistikë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle