0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQ

ESHS: Më pak produkte pyjore, shitje më e madhe e asortimenteve pyjore

- Prodhimi i përgjithshëm i produkteve pyjore në pyjet shtetërore gjatë tremujorit të  dytë të vitit 2022, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit paraprak, është zvogëluar për 4.4 për qind, ndërsa shitja e asortimenteve pyjore është 131 587 metra kub dhe shënon rritje për 1.4 për qind, njoftoi Enti Shtetëror i Statistikave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle