0_Maqedoni.Portal SQSektori civil SQShoqëri SQ

ESB: Reduktimi i vdekshmërisë nga kanceri në qafën e mitrës do të pengohet me skrining të 80 për qind të grave të moshës prej 24 deri në 60 vjet

Në Maqedoninë e Veriut vetëm në vitin 2017 janë humbur 574 vite jetë midis grave për shkak të vdekjes së parakohshme nga kanceri në qafën e mitrës, tregojnë rezultatet nga analiza e Shoqatës për emancipim, solidaritet dhe barazi të grave (ESB).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle