0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Erdogani kërkon të shpallen persona non grata dhjetë ambasadorë, në mesin e të cilëve të SHBA-së, Gjermanisë, Francës, Uashingtoni kërkon sqarim

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, deklaroi dje se e ka angazhuar Ministrinë e Punëve të Jashtme t'i shpallë 10 ambasadorë "persona non grata", përfshirë edhe ata të SHBA-së, Gjermanisë dhe Francës, për shkak të thirrjes së tyre për lirimin e filantropit turk Osman Kavalla.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle