Ballkan SQBallkan.portal SQBiznes SQBiznes.portal SQ

Erdogan i ndërroi zëvendësguvernatorët e Bankës Qendrore

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot ndërroi tre anëtarë të Bordit për politikë monetare  të Bankës Qendrore dhe në vendin e tyre  emëroi dy  anëtarë të rinj, pas së cilës  valuta kombëtare - lira  arriti nivel të ulët rekord.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle