Botë SQBotë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

En-Bi-Si: Rrjetet sociale do të ruajnë dëshmi eventuale për krime të luftës në Ukrainë

- Katër demokratë amerikanë u dërguan kërkesa zyrtare drejtorëve ekzekutiv të Jutjub, TikTok, Tuiter dhe kompanisë Meta, duke kërkuar nga ata "ta ruajnë dhe arkivojnë përmbajtjen" që mundet të përdoret si dëshmi për krimet ruse të luftës në Ukrainë, informon "En-Bi-Si njuz.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle