0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQ

EMV: Centrali fotovoltaik “Osllomej” ka vlerë energjetike, por edhe ekologjike

- Panelet e vendosura mbi minierën e vjetër për qymyr në Osllomej do të prodhojnë energji elektrike "të gjelbër", nuk do ta ndotin ajrin dhe rrethinën, ndërsa hapësira përreth tyre do të mbillet me barë, i cili njëkohësisht do ta kthejë eko-sistemin dhe do të parandalojë grumbullimin e pluhurit mbi panelet fotovoltaike dhe uljen e efikasitetit të tyre, informojnë nga Elektranat e Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle