0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Emetimet globale të karbonit po kthehen në nivelet e para pandemisë

Emetimet e dioksidit të karbonit po i afrohen niveleve të para pandemisë së koronavirusit, tregojnë rezultatet e studimit të fundit të publikuar sot, i cili tregon se emetimet e qymyrit dhe gazit natyror janë në rritje në sektorin e energjisë dhe industrisë, ndërsa emetimet nga transporti kanë mbetur në nivel të ulët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle