Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Emanuel Makron për luftën në Ukrainë “Ditët në vijim me siguri do të jenë më të vështira”

“Ditët në vijim ka gjasa të jenë edhe më të vështira”, e filloi fjalimin e tij presidenti Emanuel Makron drejtuar kombit francez, duke vlerësuar “nderin dhe guximin” e presidentit ukrainas Volodimir Zelenski. “Në këtë tundim të paprecedentë ne qëndrojmë me Ukrainën”, njofton korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle