Botë SQBotë.Portal SQ

EMA nuk ka konfirmim për rrezik më të madh për gratë dhe të rinjtë nga Astra Zeneka

Agjencia evropiane për ilaçe (EMA) sot kumtoi se nuk mund të konfirmojë nëse gratë dhe të rinjtë janë të ekspozuar në rrezik më të madh nga mpiksja e gjakut me trombocite pas vaksinimit me vaksinën e Astra Zenekës kundër Kovid 19.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle