Evropë SQEvropë.Portal SQ

EMA filloi vlerësim të dozës buster për adoleshentë

Agjencia Evropiane për Barna (EMA) filloi revizion që të vlerësojë nëse vaksina kundër Kovid-19 e kompanisë  Fajzer dhe Biontek mund të shfrytëzohet si vaksinë e tretë plotësuese te adoleshentët e moshës prej 12 deri në 15 vjeç.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle