Magazinë SQShkencë dhe teknologji SQ

Elon Musk: Njerëzit do të shkojnë në Mars deri në fund të dekadës

Gjeniu amerikan, njeriu më i pasur në botë, themeluesi i kompanive që kanë bërë revolucion në fusha të ndryshme, Elon Musk, beson se njerëzit do të arrijnë në sipërfaqen e planetit Mars deri në fund të kësaj dekade. Ai për këtë tregoi në intervistën e përjavshme për Si-En-Bi-Si.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle