0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

“El Pais”: Përgjigjet e NATO-s dhe SHBA-së ndaj Rusisë për garancitë e sigurisë dhe Ukrainën

Gazeta spanjolle “El Pais” ka publikuar dokumente sekrete për marrëveshjen mes SHBA-së dhe NATO-s ku theksohet se kërkesat kyçe të Rusisë lidhur me zgjerimin e bllokut të NATO-s në Lindje edhe zyrtarisht janë hedhur poshtë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle