0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBotë SQBotë.Portal SQ

El Pais: NATO-ja do të udhëhiqet nga një grua, mes kandidatëve edhe Tereza Mej, Mogerini dhe Grabar-Kitaroviq

- Partnerët në NATO tashmë mendojnë  se kush do ta zëvendësojë Jens Stoltenbergun në funksionin e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, mandati i të cilit skadon në vitin 2022, jozyrtarisht konfirmuan burimet e NATO-s në Bruksel, shkruan gazeta spanjolle Pais. Sipas gazetës burimet  nuk kanë mundur të konfirmojnë  se për funksionin janë gjashtë kandidate dhe të gjitha janë gra.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle