0_Web_Aktuale SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Ekspozita “Landscape Еxperience” do të prezantohet në Bienalen e 59-të të Venecies

Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska dhe drejtoresha e Galerisë Kombëtare të Maqedonisë së Veriut, Dita Starova-Qerimi, sot do të mbajnë fjalime në hapjen e ekspozitës së përfaqësueses zyrtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bienalen e 59-të të artit figurativ në Venecie, projekti “Landscape experience” nga Robert Jankuloski dhe Monika Moteska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle