0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQBiznes SQBiznes.portal SQMakedonija.Slajder SQ

Eksporti rritet për 33.8 për qind, ndërsa importi për 38,5 për qind

 Vlera e përgjithshme e eksportit të mallrave nga shteti në periudhën janar - shtator të këtij viti është 6 133 253 000 dollarë dhe shënon rritje prej 33,8 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Vlera e mallit të importuar, në periudhën e njëjtë, është 8 341 164 000 dollarë, që është për 38,5 për qind më shumë në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, publikoi Entit Shtetëror i Statistikës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle