0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Eksporti i drithërave nga Ukraina po rritet edhe përskaj sulmit rus

Ukraina ka eksportuar 8 për qind më shumë drithëra në nivel vjetor për vitin fiskal 2021/2022, që përfundoi në fund të qershorit, dhe përskaj sulmit rus, lajmëron DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle