0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Eksporti është rritur për 15.1, importi për 27.3 për qind, deficiti tregtar 1.3 miliardë euro

Vlera e përgjithshme e eksportit të mallrave nga Republika e Maqedonisë së Veriut në periudhën janar-prill të këtij viti është 2.622.000.000 euro dhe është rritur për 15,1 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, kumtoi Enti shtetëror për statistikë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle